167,00 zł
3 633,00 zł
590,00 zł
200,00 zł
35,00 zł
197,00 zł
Cena regularna:
260,00 zł
35,00 zł
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Czym jest refleksologia? Powrót do podstaw.
Opis
Czym jest refleksologia? Powrót do podstaw z Ingą Dougans
Poznaj mądrość starożytnej refleksologii, dostosowanej do współczesnych potrzeb, w warsztacie prowadzonym przez światowej sławy refleksoterapeutkę i twórczynię metody, Ingę Dougans!
Kiedy: 16 listopada 2024 r. (sobota)
Godzina: 10:00-16:00
Gdzie: AWF Warszawa
Inge Dougans, międzynarodowy autorytet w dziedzinie refleksologii, odkryje przed Tobą tajniki tej wyjątkowej metody. Podczas warsztatu dowiesz się, jak praktykować refleksologię w zgodzie z jej najważniejszymi zasadami, które od wieków pomagają w utrzymaniu zdrowia.
To niepowtarzalna okazja, by uczyć się od pionierki, której metody są stosowane na całym świecie!
--------
Dowiedz się więcej...
Refleksolog, mierząc się z niezliczonymi schorzeniami współczesnego świata, nieustannie poszukuje odpowiedzi na dręczące nas choroby. Jednak tworzenie nowych map i dodawanie coraz większej liczby receptorów (tzw. refleksów), które nie są powszechnie znane, nie rozwiązuje problemu ustalania skutecznych protokołów leczenia. Nie da się podzielić tych stref odruchowych na małe fragmenty, przypisując każdemu z nich określoną chorobę, wierząc, że jedna część jest ważniejsza od innych. Niestety, takie podejście dominuje we współczesnej medycynie, w której specjaliści dzielą ciało i umysł na odrębne obszary.
Weźmy za przykład liczne schorzenia związane z głową – do ich leczenia potrzeba wielu specjalistów. Tymczasem w refleksologii mamy tylko paluch (duży palec u stopy), który reprezentuje głowę i mózg. W przypadku organów w tułowiu mamy pojedyncze receptory odpowiadające poszczególnym organom, niezależnie od różnorodności schorzeń, na które te organy mogą cierpieć.
Historia pokazuje, że w różnych kulturach na całym świecie od wieków praktykowano masaż stóp jako formę wspomagania zdrowia. Od starożytnych Chin po rdzennych Indian, stopy odgrywały kluczową rolę w dbaniu o zdrowie, zarówno z perspektywy ruchu, jak i ich połączenia z ogólnym stanem zdrowia organizmu.
Jednak współczesny świat, zwłaszcza ten zachodni, wymaga naukowych dowodów na skuteczność wszystkich form terapii, w tym również refleksologii. Choć zasada, że narządy ciała mają swoje odzwierciedlenie w stopach i innych częściach ciała, jest podstawą refleksologii, wciąż nie mamy twardych naukowych dowodów na rozmieszczenie refleksów na stopach.
Powinniśmy wrócić do podstaw. Nie ulega wątpliwości, że stymulacja stóp ma ogromny potencjał uzdrawiający, ale musimy przyznać, że nie możemy w pełni kontrolować jej efektów ani przewidzieć, jakie konkretne schorzenia uda się wyleczyć. Refleksologia to rodzaj pracy ze stopami, a starożytne kultury, pracując ze stopami, mówiły o sile życiowej.
Dziś, wydaje się, zapomnieliśmy o tej sile, a to właśnie ona mogłaby lepiej odpowiadać naszym potrzebom, kiedy badamy i próbujemy zrozumieć skutki leczenia. Podczas tej prezentacji przypomnimy sobie zapomniane zasady refleksologii oraz omówimy, jak możemy wprowadzić starożytne pojęcie siły życiowej do współczesnych protokołów terapeutycznych.