UWAGA!!!

Prosimy, aby nie łączyć zamówienia plansz z innymi produktami.

Mapy wysyłane są w tubach i nie ma możliwości dołączenia do nich innych produktów.

Masażer „Faraon M"

Dostępność: brak towaru
Cena: 45,00 zł 45.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Starożytni lekarze uważali, że masaż może postawić na nogi beznadziejnie chorego. We wszystkich epokach pomagał on zachować siłę ducha i zwinność ciała. W starożytności aparaty do masażu wykonywano ze srebra, złota i cennych gatunków drewna. Taki prezent świadczył o szczególnych możliwościach i był dostępny tylko dla wybranych.

«Ruch – to życie», mówiono zawsze. I tak rzeczywiście jest. Zdrowie układu ruchowego – to podstawa ogólnego zdrowia człowieka. Korzyść z dobrego masażu polega na tym, że pomaga on przywrócić do zdrowia krwioobieg i limfotok w skórze i mięśniach, a wraz z tym również w systemie kostnym, wpływa na poprawę procesu samoregulacji całego organizmu. Masaż pobudza te siły (dane nam od przyrody), które pomogły człowieczeństwu wyżyć w trudnych dawnych czasach.

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie idealny zdrowy sposób życia. Ludzie muszą się w czymś specjalizować, co prowadzi do braku zainteresowania niektórymi systemami organizmu, a przez to przestają one odgrywać swoją rolę w zapewnianiu człowiekowi bezpieczeństwa życiowego. A jeśli nie biorą udziału w ogólnym procesie któregokolwiek z ośrodków danego systemu, to każdy system samoregulujący wcześniej czy później musi się popsuć.

Wiadomo, że wiele chorób powstaje w wyniku zaburzenia ruchu energii po kanałach energetycznych lub południkach. W pewnych miejscach jest nadmiar energii, a w innych – niedobór. W tych miejscach, w których skupiła się zbędna energia, ma miejsce nadmierne napięcie mięśniowe i zaburzone są funkcje innych systemów organizmu, w wyniku czego uciskane są wierzchnie receptory pni nerwowych. Powoduje to degenerację systemu nerwowo-mięśniowego. Wymienione miejsce przechodzi w miejsce z niedoborem energii. Ta część ciała ludzkiego nie jest zdolna do usuwania szkodliwych substancji i zanieczyszczeń z organizmu, co powoduje powstawanie obrzęków czy nawet łagodnych nowotworów, które nierzadko przekształcają się w złośliwe. Jeżeli zbyteczna energia gromadzi się w gruczołach dokrewnych, to w organizmie zaburzona zostaje równowaga hormonalna.

Zmieniona energetyka może wywoływać powstawanie guzków na tarczycy. Do odbudowy harmonii systemu potrzebny jest masaż.

Istota masażu polega na tym, aby zastygłą energię wprawić w ruch, odbudować związek z pozostałymi, funkcjonującymi normalnie systemami, uregulować równowagę energetyczną i utrwalić w głównym ośrodku nerwowym informacje o tym, że znowu mogą one harmonijnie pracować w normalnym zdrowym rytmie.

Wszystkie te problemy szybko, niezawodnie i efektywnie rozwiązuje Wasz „lekarz domowy” – Masażer „Faraon”!

U podstaw budowy masażera „Faraon” leży idea trójgraniastej piramidy, która, będąc praobrazem piramidy czterograniastej, otrzymała w spadku jej właściwości terapeutyczne. Piramida trójgraniasta jest symbolem harmonii, ponieważ jej krawędzie i boki rozmieszczone są pod równymi kątami w stosunku do siebie.

Przygotowany z czystego ekologicznie trwałego polimeru, który nie elektryzuje się podczas pocierania, Masażer pozwala zachować w czasie procedury masowania sprzyjającą strukturę pola, co jest szczególnie ważne przy masażu głowy. Masażer„Faraon” – to dobrana eksperymentalnie figura geometryczna, proporcje której praktycznie odpowiadają zasadzie „złotej proporcji”. Kształtem przypomina molekułę gazu metanu, który jest podstawą wszechświata. Dodatkowe wypustki na powierzchniach masujących masażera (guzełki różnych kształtów, w formie półkul i stożków z zaokrąglonym wierzchołkiem) przekształcają każdą kulkę w regularnie zbudowaną piramidę. Dzięki tym wypustkom wzrasta efektywność jakościowych zalet masażera. Wypustki tworzą połączenie złożonych soczewek, które z kolei skupiają wiązki światło-energetyczne i kierują je na masowaną powierzchnię.

Wierzchołek masażera wieńczy „korona”, co wzmacnia jego niepowtarzalność. Jej kształt w miniaturze kopiuje czworościan, jedno z ramion którego zwrócone jest w taki sposób, że wszystkie wypustki znajdują się w jednym kierunku.

W odróżnieniu od pozostałych aparatów do masażu, „Faraon” odznacza się znakomitymi właściwościami: przy pomocy czterech płaszczyzn o różnych promieniach krzywizny wypustek roboczych można wykonywać cztery rodzaje masażu ogólnego i miejscowego oraz pięć różnych form masażu punktowego.

Naprzemienne wykorzystywanie każdej ze stron masażera daje różnorodne odczucia, co zapewnia uniwersalność jego stosowania. Jest mianowicie możliwość dobrania jego właściwości do każdego wieku, wagi ciała, granicy wrażliwości, konkretnego problemu zdrowotnego, czego nie można uzyskać przy stosowaniu innych aparatów do masażu.

Masażer„Faraon” w sposób pozytywny oddziałuje na stan energetyczny człowieka, co pomyślnie wpływa na system immunologiczny, a to z kolei stabilizuje ogólny stan zdrowia człowieka. W czasie masażu i po nim tkanki generują zdrowe drgania wysokiej częstotliwości, które naprawiają drgania negatywne i słabe uszkodzonych tkanek, zmuszając je do wibracji w zdrowym rytmie.

Metodyka stosowania

Masażer można stosować z różną intensywnością. W tym celu należy go ustawić tak, aby wybrane przez Was wypustki znajdowały się w rejonie powierzchni roboczej. Im bardziej ostre są wypustki, tym bardziej głęboki i intensywny masaż można wykonać.

Cztery rodzaje intensywności masażu:

- lekki masaż – to miękkie powierzchowne masowanie ruchem okrężnym kulkami o dużym promieniu (podstawa piramidy);
- bardziej zdecydowany masaż wykonywany jest dużymi półkulami, znajdującymi się na podstawowych kulkach; w tym przypadku ma miejsce oddziaływanie na powierzchniowe warstwy mięśni;
- masaż głęboki wykonywany jest stożkowatymi wypustkami z kulkowatymi wierzchołkami; oddziałuje się na całą głębokość mięśni;
- najbardziej efektywny, najbardziej intensywny masaż służy do głębokiego oddziaływania na mięśnie, ścięgna i masaż do okostnej najostrzejszymi stożkowatymi wypustkami.

W przypadku masażu powierzchniowego ostrymi wypustkami stożkowatymi osiąga się efekt lekkiego, bardzo przyjemnego i łaskoczącego oddziaływania, przechodzącego w stan prawdziwej błogości.

Czas trwania masażu i jego intensywność określany jest w zależności od oczekiwanego efektu. Długi, trwający do 15 minut i dłużej, masaż sprzyja całkowitemu rozluźnieniu mięśni, wywołuje efekt sedatywny (uspokajający). Krótki masaż, 3-5-7 minut, ma działanie tonizujące (stymulujące).

W czasie seansu należy wykonywać ruchy okrężne zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub ruchy wzdłuż – do góry i w dół. W celu poprawienia przemieszczania się masażera po ciele należy go dokonywać przez cienką tkaninę lub lekką odzież. Można też wykorzystać do masażu różne kremy i balsamy. Masażer „Faraon” sprzyja równomiernemu rozprowadzeniu ich po skórze i efektywnemu wchłanianiu kremów leczniczych, balsamów czy kremów antycellulitowych. Kompleksowe stosowanie kremu i masażera pozwala 3-krotnie, a nawet 5-krotnie zwiększyć efekt wchłaniania się kremu i zmniejsza jego zużycie.

Za pomocą masażera „Faraon” można wykonywać masaż ogólny, miejscowy i punktowy.
Masaż ogólny w sposób pozytywny wpływa na cały organizm, doprowadza do harmonii wszystkie jego systemy. Do stymulacji organizmu zaleca się wykonywanie masażu głębokiego i najbardziej intensywnego (3 i 4 stopień intensywności) w ciągu 5-7 minut. A dla zrelaksowania się – 1 i 2 stopień intensywności w ciągu 15 minut.

Masaż miejscowy pozytywnie oddziałuje na określone systemy organizmu, normalizuje pracę narządów wewnętrznych w zależności od odruchowo-odcinkowych związków części ciała, na której ma miejsce masaż.

Masaż punktowy jest jedną z metod refleksoterapii. Oddziałuje on na punkty aktywne biologicznie, ma działanie terapeutyczne i profilaktyczne.

Masowanie jedną kulką lub dowolną z jej wypustek wykorzystywane jest podczas masażu poszczególnych grup mięśni (mięśnie międzyżebrowe, mięśnie dłoni i stopy).

Za pomocą promieni „korony” można wykonywać bardziej dokładny masaż stref odpowiadających danemu narządowi wewnętrznemu na dłoniach i stopach (terapia „Su Jok”). Jednoczesne masowanie dwoma kulkami stosuje się przy masażu mięśni długich i grup mięśniowych goleni, bioder, barków i mięśniowych grup przykręgosłupowych.

Można wykonywać masaż antycellulitowy, masując masażerem w górę od kolana do biodra i w innych zmienionych chorobowo okolicach. Najbardziej odpowiedni jest 3 i 4 stopień intensywności. Ten rodzaj masażu likwiduje cellulit, aktywizuje krążenie krwi, wzmacnia zdolność życiową komórek skóry i mięśni oraz sprzyja ich odnawianiu się. W rezultacie powstają warunki dla aktywizacji procesów przemiany materii i rozszczepiania tłuszczu. Przed zabiegiem antycellulitowym można nagrzać ciało (wanna, prysznic lub łaźnia).

Masażer„Faraon” jest uniwersalnym regulatorem wagi ciała. Chcąc stracić na wadze, należy masować okolice brzucha, pleców, lędźwi, bioder na 20-40 minut przed jedzeniem trzecim lub czwartym rodzajem wypustek.

Niektórzy użytkownicy po takim masażu z przyjemnością odmawiają spożycia pokarmu. A w celu przybrania na wadze zaleca się stosować masaż pierwszym i drugim rodzajem wypustek 5-15 minut po jedzeniu.

Ręczny Masażer „Faraon” zalecany jest do stosowania w warunkach domowych, a także w salonach masażu i terapii manualnej, w ośrodkach rehabilitacyjnych, gabinetach gimnastyki leczniczej, w instytucjach leczniczych i sanatoryjno-zdrowotnych. Profesjonalnemu masażyście przy pomocy masażera „Faraon” udaje się dodać do swojego arsenału metod nie tylko oryginalny i przyjemny dla pacjentów rodzaj masażu, ale też 2-3-krotnie zwiększyć (dzięki ergonomiczności masażera) swą wydajność w pracy.

Środki ostrożności

Przed masażem należy sprawdzić, czy kulki masażera nie zostały uszkodzone. W przypadku uszkodzeń mechanicznych należy podszlifować uszkodzone miejsca pilnikiem igiełkowym lub papierem ściernym.

Nie zaleca się wykonywania masażu w przypadku ropni (owrzodzeń) i innych uszkodzeń powłok skórnych, a także w okolicach powiększonych węzłów chłonnych oraz w przypadku zachorowań, którym towarzyszy wysoka temperatura.

Masażer „Faraon” należy przechowywać w opakowaniu, ponieważ jest ono wykonane w formie piramidy. Piramida w strefie swej działalności poprawia strukturę przestrzeni, przybliżając ją do stanu harmonii. Umieszczony w piramidzie Masażer oczyszcza się z negatywnych pól informacyjnych i otrzymuje pozytywne naładowanie trzech najsilniejszych struktur pola – „π”, „ω” i „μ”.

Równoczesne stosowanie aplikatorów LYAPKO, wałków igiełkowych i masażera „Faraon” zwiększa ich efektywność leczniczą. Oprócz tego, masaż po zastosowaniu aplikatorów pozwala poprawić dyfuzję pożytecznych metali z powłok skórnych poprzez krew po całym organizmie.

Komfortowy i praktyczny, a przede wszystkim dostępny Masażer „Faraon” pozwoli Wam pozbyć się wielu problemów, stanie się Waszym dobrym przyjacielem i niezawodnym obrońcą Waszego zdrowia!

Przekonacie się o tym sami.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl